26 Temmuz 2017, Çarşamba
   
Yazı Boyutu

Zeyit Aslan'dan Kamer Genç'e Küfür

zeyitaslan-kamergenc

TBMM'de birbirlerinin üzerine yürüyen ve diğer milletvekillerinin araya girmesiyle yumruklaşmaları önlenen CHP'li Kamer Genç ve AK Parti'li Zeyid Aslan'ın inanılmaz küfürleri Meclis tutanaklarına aynen yansıdı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'e yönelik olarak geçen hafta “Atatürk olmasa acaba hangi tarikat mensubunun kim bilir kaçıncı eşi olurdunuz” açıklamasıyla şimşekleri üzerine çeken CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, sözlerine açıklık getirmek için  yeniden kürsüye çıkınca, Meclis’e yakışmayacak bir tartışma yaşandı. Genç’in “Atatürk olmasa, o inkilaplar olmasa, Osmanlı Devleti’nde biliyorsunuz, fesli erkek önden, 4 çarşaflı kadın arkadan gidiyor” sözleri üzerine AK Partili vekiller, “Terbiyesiz adam aynı şeyleri söylüyor” diye tepki gösterdi. Bu sırada ölçüyü kaçıran ve sözleri TBMM’nin resmi tutanaklarına da giren AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, sinkaflı çok ağır bir küfür savurarak, “O.....  ç....! P.. k...! Satılık köpek! Şerefsiz! Senin a...  s....” diye bağırdı.

İŞTE YÜZ KIZARTAN O KÜFÜRLER

Kontrolünü tamamen yetiren ve ağza alınmayacak küfürler savuran AK Partili Zeyid Aslan’ın hakaretleri de Meclis Tutanaklarına aynen girdi. İşte Aslan'ın utandıran küfürleri

“Senin a..  ... ....! Senin a.... .... Soytarı, köpek, şerefsiz!. O.....  ç...! P... k...! Satılık köpek, şerefsiz.  Senin a.... s........”

 

 


AK Partili Aslan: Şahsıma yakışmadı

AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç’e yönelik kullandığı küfürlü ifadelerin yakışık olmadığını belirterek, "Meclise de yakışmadı şahsıma da yakışmadı" dedi.

Aslan, TBMM Genel Kurulu’nda CHP’li Genç’e yönelik kullandığı, TBMM tutanaklarına da giren ifadeleri ve bu ifadeler sonrasında kınama cezası verilmesiyle ilgili AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

İŞTE O KAVGA

 

Oynat

"Bunlar yakışık alan sözler değil, yakışmadı; Meclise de yakışmadı şahsıma da yakışmadı" diyen Aslan, "Söylediğiniz için pişmanlık duydunuz mu?" sorusuna, "O cümlelere taşımayalım. Cümlemi söylüyorum; bunlar şahsıma da Meclis’e de yakışan sözler değil" dedi.

Aslan, kınama cezası verilmesinin Meclis’in takdiri olduğunu ve buna bir şey diyemeyeceğini söyledi. Aslan, konuyla ilgili olarak, AK Parti Grup Başkanvekilleri ile görüşmediğini belirtti. Aslan, "İçtüzük gereğince yapılması gereken ne varsa, elbette Meclis onu yaptı ve yapmalıdır" diye konuştu.

-Hz. Ali’nin sözlerini hatırlattı-

"AK Parti’li milletvekilleri kınama cezası verilmesinde kabul oyu verdi. Bir kırgınlık duydunuz mu?" sorusuna Aslan, "Hayır, niye olsun? Meclis’teki milletvekili arkadaşlarım, partilere bakmaksızın İçtüzük’ün gereğini yerine getirmeli. Bir kırgınlığım olmaz" dedi.

Zeyid Aslan, "Bu tür tatsız olaylar daha önce de yaşandı" sözleri üzerine, "O tür konulara girmek istemem" ifadesini kullandı.

"Bu ifadeler Meclis"in saygınlığına gölge düşürür mü?" sorusunu yanıtlayan Aslan, "Ona toplum, halk karar verir. Vatandaş mutlaka bir kanaat oluşturacaktır. Meclis’in saygınlığı nerede zedelenir, nerede zedelenmez; onun kararını verecek olan halktır. Vatandaş o değerlendirmesini yapar" dedi.

AK Parti’li Aslan, "Peki o lafları söylemeseydim diyor musunuz?" sorusuna, "Hz. Ali diyor ki ’söz senin esirindir, söyledin mi sen onun esiri olursun." Söz söylenmiştir bitmiştir" yanıtını verdi.

Facebook'ta Paylaş

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile


Son Mesajlar

 • Görüntülenecek mesaj yok
 • niksar 360

  Mekke Canlı Yayın

  forum

  Albümden Resimler

  
  Niksar Hüseyingazi Köyü-4
  Niksar Hüseyingazi Köy...

  Giriş Yap

  mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
  mod_vvisit_counterBugün6158
  mod_vvisit_counterDün12485
  mod_vvisit_counterBu Hafta27452
  mod_vvisit_counterBu Ay151515
  mod_vvisit_counterToplam15302993

  Şu anda 79 ziyaretçi online.

  Anket

  Sizin için hangisi daha önemlidir?

  Niksar Hava Durumu

  Niksar