26 Temmuz 2017, Çarşamba
   
Yazı Boyutu

MHP Niksar Belde Adayları Açıklandı

mhp

30 Mart 2014 Yerel İdare Seçimlerinde, Niksar'a bağlı beldelerde  yarışacak adayları ilk açıklayan Milliyetçi Hareket Partisi oldu. 

İstanbul'da MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli' nin katıldığı İstanbul ve Türkiye genelinde 440 belediye başkan adayının tanıtımın yapıldığı törende Gökçeli (Ladik), Serenli (Avara) ve Yolkonak beldelerinde MHP' nin adayları da açıklandı. Tanıtım töreninde Milliyetçi Hareket Partisi'nin Gökçeli Beldesi Belediye Başkan Adayı olarak, 1999-2004 yılları arasında MHP' nden Gökçeli Belediye Başkanlığını yapan, Emekli eğitimci Ahmet Çoban, Serenli beldesine halen Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Nurettin Keleş ve Yolkonak Beldesine Süleyman Özgür aday olarak açıklandılar. 

Bilindiği üzere Niksar'ın toplam sekiz beldesinden Günebakan, Kuyucak ve Özalan' ın belediyelikleri 2011 yılında çıkan yasa ile 30 Mart 2014 tarihinden itibaren kapatılarak, köy statüsüne geçirileceğinden belediye başkanlığı seçimi yapılmayacak. Mevcut yasaya göre Niksar'da Gökçeli, Gürçeşme, Serenli, Yazıcık ve Yolkanak' da belediye başkanı seçimi yapılacak. MHP' nin Gürçeşme ve Yazıcık Belediye Başkan adayları ise henüz açıklanmadı. Diğer partiler beldelerde adaylarını açıklamazken Niksar merkezde olduğu gibi beldelerde de adaylarını ilk açıklayan parti MHP oldu.
Aday tanıtımı programına katılmak üzere İstanbul' a giden MHP Gökçeli Belediye Başkan adayı Ahmet Çoban gazetemize yaptığı açıklamada; 2004 yılında çok az bir farkla bıraktıkları göreve tekrar talip olduğunu, Gökçeli' nin artık sadece Gökçeli' den ibaret olmadığını, Yakınca (Bideze) ve Gözpınar (Buğama) köylerinin de mahalle olarak katılmasıyla nüfus ve yerleşim alanı olarak büyüdüklerini dolayısıyla da sorumluluklarının daha da arttığının farkında olarak yeniden hizmete talip olduklarını söyledi.

Emekli eğitimci ve eski Belediye Başkanı Ahmet Çoban; “ Gözpınar ve Yakınca' nın da Gökçeli Belediyesi çatısı altında toplanarak sorumluklarımız kadar gücümüz de artacaktır. 1999  2004 yılları arasından yöre halkımız bizleri tanıyor, hizmetimizi biliyor, hakka ve hukuka uygun, eşitlikten kaçınmadan tüm halkımıza hizmet etmek, yeni katılan mahallelerimize de belediye hizmetlerini tanıştırmak istiyoruz. Genel başkanımızın her konuşmasında ifade ettiği önce ülkem ve milletim sonra partim, felsefesinden yola çıkarak önce halkımız, vatandaşımız, Gözpınarı, Yakıncası ile Gökçelimiz diyorum. Belediyemiz 2004' den beri iktidar partisinin elinde olmasına rağmen, iktidarın yöremize ve köylerimize bir katkısı, farkı maalesef olmamıştır. Yöremiz insanı tek çareyi göç etmekte, ekmek parası uğruna evini, tarlasını, bağını kısacası doğup büyüdüğü toprağını bırakıp istemeyerek de olsa gurbete gitmektedir. Bu toprakların insanı olarak artık bu göç dalgasının son bulması, bitmesi gerekiyor. İnsanımız doğduğu yerlerden kopmadan doysun, gurbetlerde yoksullukla yozlaşmasın istiyoruz. Gökçeli yöresinin Niksar ve Erbaa' nın ortasında, verimli, havası, doğası, suyu, toprağı ile cennet bir vatan köşesidir. E-80 uluslar arası karayolu beldemizin önünden geçmektedir, ulaşım sıkıntımız yok, her türlü ticari, tarım, turizm yatırımına uygun şartlara sahibiz, hatta geçmiş yıllarda dillendirilen Niksar ve Erbaa ilçelerinin ortak noktası olan bölgemize Kelkit Tarım Üniversitesi kurulması gibi projelerin de takipçisi olacağız. Yıllardan beri Niksar ve Erbaa ilçelerimiz MHP' li belediye başkanlarımızca yönetiliyor, yeri geldiğinde onların da imkanlarından, tecrübelerinden faydalanacağız.  Geçmişte öğretmenken, idareciyken, belediye başkanıyken ve sonrasında Gökçeli'de devam eden hayatımda daima halkımızla iç içe oldum, bunu vatandaşlarımız zaten biliyor, beni tanıyorlar 30 Mart'ta yapılacak seçimlerde de Gökçeli'siyle, Gözpınar'ı, Yakınca' sı ile daha güçlü, bir ve beraberce belediye başkanlığı yapabilmek için halkımızın desteğini bekliyorum, bu desteği vereceklerine inanarak ta bu hizmet yarışına tekrar giriyorum. Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin, kimseyi de ekmek parası uğruna artık topraklarını terk etmek zorunda bırakmasın.” Diyerek sözlerini tamamladı. 

MHP Gökçeli Belediye Başkan adayı Ahmet Çoban İstanbul'da yaşayan hemşehrilerini ziyaretleri ve görüş alış verişlerini tamamladıktan sonra Niksar'a dönerek seçim çalışmalarına başlayacağını ifade etti.  

BAŞÇİFTLİK, ERBAA VE REŞADİYE BELDE ADAYLARI DA AÇIKLANDI.  

MHP' nin İstanbul' da ki aday tanıtımı toplantısında ayrıca Başçitflik Hatipli Belediye Başkan adayı Kadir Kocabay, Erbaa Gökal Belediye Başkan adayı Osman Akbulut, Erbaa Karakaya Belediye Başkan adayı Sebahattin Şenel, Reşadiye Bereketli Belediye Başkan adayı Necattin Şahin, Reşadiye Bozcalı Belediye Başkan adayı Durmuş Bolhan, Reşadiye Cimitekke Erol Aydın ve Reşadiye Hasanşeyh Belediye Başkan adayı Ömer Sırakaya olarak açıklandı.

Kaynak: niksardanismend.com

Facebook'ta Paylaş

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile


Giriş Yap

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün6225
mod_vvisit_counterDün12485
mod_vvisit_counterBu Hafta27519
mod_vvisit_counterBu Ay151582
mod_vvisit_counterToplam15303060

Şu anda 129 ziyaretçi online.

Anket

Sizin için hangisi daha önemlidir?

Niksar Hava Durumu

Niksar