21 Ocak 2019, Pazartesi
   
Yazı Boyutu

Niksarlılar Kahvaltıda Buluştu

niksarlilar-dernek-ist

BİZ NİKSAR’LILAR BİRİZ, BİRLİKTEYİZ.

İstanbul Niksarlılar Derneği' nin öncülüğü ve organizesi ile geleneksel hale gelen Niksar Sivil Toplum Kuruluşları Dernekler Hemşehri Kahvaltısı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Geçtiğimiz 4 yıldan beri İstanbul' da tüzel kişiliği bulunan Niksar'a bağlı merkez, köy ve kasabalarımızın dernek temsilcilerinin katılımıyla yapılmakta olan buluşmaların 14. sü 25 Ocak 2015 Pazar günü Avcılar ilçesi, E-5 Yolu üzerinde bulunan Bursa İskender Kebapçısında gerçekleştirildi.

EMİTT Turizm Fuarına katılan Niksar Belediyesi standını toplu olarak ziyaret etmek amacıyla Beylikdüzü Tüyap Fuar alanına yakın mekanda gerçekleştirilen kahvaltıya İstanbul Niksarlılar Derneği Başkanı Şafak GÜMEN, Başkan Yardımcıları Mine SELİMBEYOĞLU, Ercan BAYRAKÇIOĞLU, Genel Sekreter Av. Ertuğrul BURULTAY, Yönetim Kurulu Üyeleri Ercan ŞAHİN, Kazım KESER, Murat ÖNCÜ, Kemal ERDOĞAN, Yüksel KARASOY, Kasım ÖZDEMİR, Ali ÇAKIL, Mesut KALIN, İhsan DEMİR ev sahibi olarak katıldılar. Kahvaltıya Niksarlılar Derneği Eski Başkanları Yüksel ALTUNER ve Hakkı Tahmiscioğlu’ nun rahatsızlıkları, Semih ÇOR, Atanur YILMAZ, Ahmet BAYRAM ve Emrah KÖKNAR’ ın ise İstanbul dışında olmaları sebebiyle katılamadıkları öğrenildi. Niksar aşığı değerli büyüğümüz kaptan Ahmet AYBAK' da hemşehrileriyle olanlar arasındaydı. Emıtt Fuarı sebebiyle İstanbul'da bulunan Niksar Belediye Meclis Üyesi Ufuk KAYAYURT, İl Genel Meclisi Üyesi Medet DOĞAN, Kelkit Sulama Birliği Başkanı Murat AVCI, Emekli Öğretmen Halis KÜTÜKÇÜ ve önder çiftçilerden Salih DOĞAN, Niksar Belediyesi Kültür Müdürü Yüksel ELDİVENCİ Niksar'dan gelen misafirler arasındaydılar. Niksarlıların hemşehri kahvaltısına ayrıca Zile Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Halil DÜZGÜN ve İstanbul Erbaalılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Adnan AK ve Gökçeli Eski Belediye Başkanı Mustafa KOYUNCU' da katıldılar.

Kahvaltıya Niksar Tokat Niksar Rumeliler Derneği Başkanı ve aynı zamanda Niksarlılar Derneği yönetim kurulu üyesi Harun ASARTEPE ve yönetim kurulu üyeleri de Kapıağzı Köyünü temsilen bulunurken, Günebakan Derneği, Çamiçi Özalan Derneği, Boğazbaşı Derneği, Yazıcık Kasabası Derneği, Cer Köyü Derneği, Güvenli Köyü Derneği, Özalan Çakmak Derneği, Terzioğlu Derneği, Gökçeli Kasabası Derneği, Cer Köyü Derneği, Çay köyü Derneği, Bilgili Köyü Derneği, Özdemir Köyü Derneği, Ara Köyü Derneği, Esence Köyü Derneği, Ormancık Köyü derneği, Kuyucak Köyü derneği, Gökçeoluk Köyü Derneği, Kaşıkçı Köyü derneği, Mezraa Köyü derneği, Herkümbet Köyü derneği, Korulu Köyü Derneği, Gülbayır Köyü Derneği' de başkan ve yönetim temsilcileri ile hemşehri kahvaltısına iştirak ettiler.

İstanbul Niksarlılar Derneği Başkanı Şafak Gümen, "Niksarlıların bu birlikteliğinin geçmişte olduğu gibi bundan sonra da devamı için "Niksarlı Olmak yeter" ilkesi ile çalışacaklarını, bu görüntüye nazar değmeden devam edeceklerini söyledi. İstanbul’ da yaşayan Niksarlıların temsili, tanıtımı ve dayanışması için özveri ile gönüllülük temelinde çalışacağız. Bulunduğumuz mevki ve makamlardan güç almak için değil, güç vermek için çaba sarf edeceğiz. İstanbul’ da ki Tokatlıların üzüntü ile gözlemlediğimiz bölünmüşlük parçalanmışlık içinde ki durumuna ibretle bakarak, Niksarlıların bugüne kadar sağlanan bu örnek görüntüsünün daha da artarak devamı, bunun sinerjesini memleketimize yansıtarak Niksarımız için Niksarlılar için hedeflediğimiz bir çok alanda katkılar sunmak azmindeyiz. Bu vesile ile 3. Olağan genel kurulumuz sonrası derneğimize duyulan güveni sarsmadan, hiçbir ayrımcılığa fırsat vermeden her zaman dile getirdiğimiz “Niksarlı Olmak Yeter” diyerek yolumuza sizlerle güç katarak ilerleyeceğiz. Niksar’ımızın tanıtımı, turizm alanında layık olduğu payı alması için geçtiğimiz yıllardan beri yapılan bu tür fuar ve tanıtım çalışmalarını destekliyoruz. Hatta Valilik standında daha çok bürokratik ve resmiyete bürünen bu çalışmaların mümkünse önümüzdeki dönemlerde Niksar Belediyesi’ nin kendi özgün ve tek katılacağı şekilde yapılmasının daha faydalı olacağını da belirtmek istiyorum.

Niksarlılar Derneği yöneticilerinden Mine Selimbeyoğlu, Ercan Bayrakçıoğlu ve Kazım Keser’ de dernek olarak yapılacak çalışma ve hedefleriyle ilgili bilgiler verdiler.

Niksarlılar Derneği’ nin kahvaltısına katılan İl Genel Meclisi Üyesi Medet Doğan’ da Niksar’ın özellikle tarımsal kalkınması, ziraat ve hayvancılık konularında da katılımcılara bilgiler verdiler.

Kahvaltıda Niksar Belediye Meclis Üyesi Ufuk Kayayurt, Niksarlılar Derneği’ nin kuruluşundan beri yapmış olduğu faaliyetlerini ilgiyle izlediklerini ve geçtiğimiz aylarda Niksarlıların nüfus çalışmalarına yapmış oldukları desteklerden ötürü de dernek temsilcilerine teşekkür etti. Kayayurt tarafından Dernek Başkanı Şafak Gümen’ e günün hatırası olarak Niksar sandığı hediye edildi. Kayayurt ayrıca Niksarlılar Derneği Eski Başkanı Hakkı Tahmiscioğlu’nun Niksar Sandığı hatırasını da Niksarlılar Derneği Başkan Yardımcısı Ercan BAYRAKÇIOĞLU’na takdim etti. Programa katılan tüm dernek temsilcilerinin tanıtım ve sohbetin ardından Kahvaltıya katılanlar Beylikdüzü Tüyap Fuar merkezinde ki Niksar standını ziyaret etmek üzere toplu olarak fuar alanına geçtiler.

 

Facebook'ta Paylaş

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Facebook Sayfamız

Giriş Yap

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün1574
mod_vvisit_counterDün1698
mod_vvisit_counterBu Hafta1574
mod_vvisit_counterBu Ay33048
mod_vvisit_counterToplam16836837

Şu anda 58 ziyaretçi online.
Facebook Sayfamız

Niksar Hava Durumu

Niksar  

Facebook Sayfamız