14 Aralık 2018, Cuma
   
Yazı Boyutu

Haydi Çocuklar Kur’an Ayında Kur’an’la Buluşalım

kuran kursu

Niksar'da Yaz Kur'an Kursları başladı. Diyanet İşleri Başkanlığının 'Haydi Çocuklar Kur'an Ayında Kur'an'la Buluşalım' temasıyla başlattığı yaz Kur'an kursları, Niksar'da yoğun bir katılımla başladı.

Niksar İlçe Müftülüğü, okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte ilçe genelindeki tüm camilerde 'Haydi Çocuklar Kur'an Ayında Kur'an'la Buluşalım' parolasıyla Yaz Kuran Kurslarını açtı. Camilerde görevli imam ve müezzinler tarafından verilen Kuran Kursu'na öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Niksar Şeyh Keşfi Osman Camii İmamı Ekrem Bal, 22 Haziran tarihi itibariyle Kuran Kurslarının başladığını belirterek. 'Haydi Çocuklar Kur'an Ayında Kur'an'la Buluşalım' sloganıyla kurslarımızı başlattık. Kurslarda Kur'an okutmanın yanı sıra dini bilgilerle öğrencilerimizi bilgilendireceğiz. Kurslarımız hafta içi hergün 3 saatlik eğitimle devam edecek ve 21 Ağustosta kurslar tamamlanmış olacak” dedi.

Tüm öğrencileri Kuran öğrenmeye davet eden Bal, “Kursa gelen öğrencilerimizin bir kısmı daha önceki yıllardan da geldiği için Kuran'ı Kerimi okumasını biliyor. Bir kısmı ile ilk kez tanışıyoruz ve Elif-Ba'dan başlayarak onlara da Kuran'ı Kerimi okumasını öğreteceğiz. Kursumuzda temel dini bilgiler, namaz surelerini, namaz dualarını en güzel şekilde öğretme gayreti içerisinde olacağız, ibadet ahlak, siyer bilgilerini de çocuklarımıza vereceğiz” dedi.

Öğrencilere cemaatle namaz kılmanın mahiyetini öğretmek istediklerini anlatan Bal, “Çocuklarımızı camiyle tanıştıracağız, cami nedir, camide toplu halde cemaatle namaz nasıl kılınır, mimber neresidir, mihrap neresidir, kürsü neresidir, şadırvanı, kubbesiyle beraber öğrencilerimize bu bilgileri vermiş olacağız” diye konuştu.

Ekrem Bal sözlerinin devamında şunları söyledi; “Sevgi üzerine kurulu bir eğitim. Eğer çocuk hocasını severse çok şey öğrenir denilmişti bize. Bizde bu sevgiyi vermek için uğraş veriyoruz. Bu eğitimler sadece bugün için değil, büyüdükleri zamanda hayatlarını ona göre kuracaklar. Çocukları motive etmek, çocuklara camiyi sevdirmek, camide çocukları derslerde çok rahat tutabilme adına çeşitli sosyal etkinlikler yapacağız ve inşallah iki ayın sonunda çocuklarımızı güzel bir eğitimle yolcu etmiş olacağız” dedi.

Çevre esnafında Kur'an öğrenmeye gelen çocuklara önem verdiğini belirten Bal; esnafımız çok duyarlı, bizlere her konuda yardımcı oluyorlar dedi. Çocuklarını Kur'an öğrenmeleri konusunda teşvik ederek yaz Kur'an kurslarına gönderen velilere de teşekkür eden Bal, inşallah iki ay sonunda öğrencilerin birçok şeyi öğrenmiş olarak kursu tamamlayacaklarını söyledi.

Kaynak: Niksar Danişmend

kuran kursu 2015

 

Facebook'ta Paylaş

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Facebook Sayfamız

Giriş Yap

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün1031
mod_vvisit_counterDün3670
mod_vvisit_counterBu Hafta8659
mod_vvisit_counterBu Ay28514
mod_vvisit_counterToplam16779199

Şu anda 27 ziyaretçi online.
Facebook Sayfamız

Niksar Hava Durumu

Niksar  

Facebook Sayfamız