21 Ocak 2019, Pazartesi
   
Yazı Boyutu

Niksar-Tokat Duble Yol Çalışması Yavaş da Olsa İlerliyor

niksar tokat duble yol

Tokat'ın Karadeniz'e açılan kapısı olan duble yol çalışmaları devam ediyor.

Tokat'ı Erbaa, Niksar, Reşadiye ve Başçiftlik ilçelerine bağlayan, ayrıca Niksar-Ünye-Akkuş-Ordu üzerinden Karadeniz'e bağlantısı olan karayolunda çalışmalar devam etmekte. Yazıbaşı köyü ile Gökdere köyü arasındaki bölümde trafik yeni açılan yoldan sağlanmaya başlatıldı. Karadeniz'in İç Anadolu'ya bağlantısına önemli derecede alternatif olması beklenen yol çalışmalarının birinci etabında 49 kilometrelik yolun tamamlanması planlanıyor. Projenin faaliyete geçmesi ile mevcuttaki sathi kaplamalı tek platformlu devlet yolu, bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yola dönüştürülerek, yeni proje ile yolun fiziki ve geometrik standartları yükseltilecek. Yol çalışmaları tamamlandığında zorlu kış şartları yaşayan güzergahta, hızlı ve güvenli trafik akışı ile önemli turizm ve ticaret merkezlerine ulaşımda kolaylık sağlayacak yolda ölümü kazaların en aza indirilecek. Ayrıca Tokat-Niksar arasındaki birçok ölümü kazaya neden olan Dökse virajı alternatif yolla kaldırılarak ulaşım daha güvenli olarak sağlanacak.

Öte yandan son adeta ölüm yoluna dönen Tokat-Niksar Karayolunda her geçen gün adeta kazsın bir gün geçmiyor. En son bir ay içerisinde Dönekse Mevkiinde meydana gelen iki farklı trafik kazasında 1 kişi ölmüş, 35 kişi de yaralanmıştı. Vatandaşlar ise “yol çalışmasının çok yavaş sürdüğünü adeta kaplumbağa hızıyla devam ettiğini ve mecbur kalmamış olsalar Tokat-Niksar yolunu kullanmayacaklarını, korku dolu olarak trafikte seyrederek bu yolu kullandıklarını ve yetkililerin Niksar-Ünye-Akkuş-Ordu yoluna gerekli ilgi ve önem vermelerini” ifade ettiler.

Kaynak: http://www.niksardanismend.com/

Facebook'ta Paylaş

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Facebook Sayfamız

Giriş Yap

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün1603
mod_vvisit_counterDün1698
mod_vvisit_counterBu Hafta1603
mod_vvisit_counterBu Ay33077
mod_vvisit_counterToplam16836866

Şu anda 71 ziyaretçi online.
Facebook Sayfamız

Niksar Hava Durumu

Niksar  

Facebook Sayfamız