21 Ocak 2019, Pazartesi
   
Yazı Boyutu

Kaymakam Kapankaya, Göreve Başladı

niksar kaymakam kapankaya

Niksar'a yeni atanan Kaymakam Selami Kapankaya, görevine başladı.

Temmuz ayında yayınlanan İçişleri Bakanlığının Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesi ile, Bursa'nın Karacabey ilçe Kaymakamlığı görevine atanan Dr. Yusuf Gökhan Yolcu'dan boşalan makama Antalya'nın Kaş ilçesinden, Niksar ilçesine kaymakam olarak atanan Kaymakam Selami Kapankaya getirildi.

Sabah saatlerinde Niksar hükümet binası önünde karşılama töreni yapılan Kapankaya, görevinin kendisine ve ilçeye hayırlar getirmesini diledi. Görevde olduğu süre içerisinde halkla iç içe olacağını dile getiren Kapankaya, ilçe halkıyla her daim istişare halinde bulunacağını belirtti.

Amacımız burada insanlara faydalı olmak, Niksar'da güzel hizmetler yapmak iyen Kaymakam Kapankaya; “Buradaki insanlarla iyi ilişkiler kurup insanlarımıza hizmet etmek, iyi bir çalışma ortamı yakalamak istiyoruz, çalışma arkadaşlarımızla birlikte. Güleryüzlü devlet anlayışını daha da ileriye götürmek, vatandaşlarımızın devlet dairelerinde kamu kurumlarında işlerinin kolaylıkla çözülmesini, devlet dairelerinde sorunlarını problemlerine çözüm bulmalarını için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Tabi bunlar rutin görevlerimiz, bunun haricinde ilçemize, yaşadığımız çevreye, köylerimize artı değerler katmaya çalışacağız. İmkanlar nispetinde insanlarımızın sorunlarını yerinde görüp o sorunlarını çözmeye çalışacağız. Tabi bunları yaparken de onlarla iyi ilişkiler içerisinde güler yüzlü iyi dostluklar kurarak böyle bir devlet millet bütünleşmesini sağlayaraktan insanlarımıza hizmet etmeye çalışacağız” dedi.

Selami Kapankaya Kimdir?

01.12.1974 tarihinde Aydın Çine'de doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Aydın ve Çine'de tamamladı.Yüksek öğrenime İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde devam etti. 1996 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra bir süre özel sektörde çalıştı, ardından yedek subay olarak askerliğini yaptı. 2000 yılında Muş Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği Mesleğine başladı. Denizli - Çameli ve Bursa-Büyükorhan'da Kaymakam Vekilliklerinde bulundu. 6 ay süreyle İngiltere Leicester Üniversitesinde, Mesleki İnceleme ve Dil Öğrenimi için bulundu. 49.Dönem Milli Güvenlik Akademisi mezunudur. Meslek hayatında sırasıyla Antalya-İbradi, Erzincan-İliç ve Burdur -Gölhisar Kaymakamlığı ve Ağrı Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Pınar Hanımla evli olup, 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: http://www.niksardanismend.com/

 

Facebook'ta Paylaş

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Facebook Sayfamız

Giriş Yap

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün1543
mod_vvisit_counterDün1698
mod_vvisit_counterBu Hafta1543
mod_vvisit_counterBu Ay33017
mod_vvisit_counterToplam16836806

Şu anda 30 ziyaretçi online.
Facebook Sayfamız

Niksar Hava Durumu

Niksar  

Facebook Sayfamız