14 Kasım 2018, Çarşamba
   
Yazı Boyutu

Niksar Ayvaz Suyu'na 5 Milyon TL. Yatırım

niksar su cesit

NİKSAR AYVAZ SUYU FABRİKASI’NA 5 MİLYON TL’LİK YATIRIM

1400 yıllık şifa kaynağı Ayvaz Su Fabrikası’nın ilave ek binası törenle açıldı.

İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Eraslan, belediye personeli ve çok sayıda vatandaşın katıldığı açılışta, misafirlere Ayvaz Suyu ikram edildi.

Ayvaz Suyu Fabrikası ek bina açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Ayvaz Suyu Fabrika tesisini çok önemsediklerini belirterek, “Niksar Ayvaz Suyu’nun marka değerini ve Niksarlılar için olan önemini anlatmaya kelimeler yetmez. Bütün Niksarlılar biliyorlar ki, Niksar’ımızın iki tane marka değeri var. Bunlardan biri Niksar cevizi, ki bu Niksar Ticaret Odamızla beraber yapmış olduğumuz çalışma neticesinde coğrafik işaret olarak tescilli bir marka değerimiz. Ancak cevizimiz kadar, belki cevizimizden sonra gelen en önemli marka değerlerimizden diğeri de Ayvaz Suyumuzdur. Ayvaz Suyu’nun marka değerine biçilecek bir fiyatı benim hiçbir Niksarlı hemşehrim herhalde buna değer biçemeyecektir. Ya da değerini biçip alacak olanlara satılacak böyle bir suyumuzun olmadığını ifade edeceklerdir. Dediğimiz gibi öyle bir marka değerimiz var ki buna marka biçmek fiyat biçmek mümkün değil” dedi.

Başkan Özcan fabrikanın daha önceden zarar ettiğini yapılan çalışmalarla zarar eden fabrikayı 5 milyon TL’lik yatırımla kârâ geçirmeyi hedeflediklerinin altını çizerek “Bu manada yerel seçimlerden hemen sonra fabrika idaresinde bulunan değerli arkadaşlarımızın bizlere ifade ettiği şekliyle ve fabrikada yaptığımız incelemeler neticesinde fabrikamızın işletmemizin zarar ettiğini tespit etmiş bulunmaktayız. Bu marka değerin ayağa kalkması Niksar’ımızın Niksarlıların arzu ettiği seviyeye gelmesi, sadece Niksar’da yaşayan değil, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir tarafında yaşayan gurbetçi Niksarlılar Ayvaz Suyu’nu çok yakından takip ediyorlar ve buraya yapılan yatırımları önemsiyorlar. Ve biz önce ekibimizi kurduk, Gülten hanımı tecrübesiyle fabrikamıza genel koordinatör atadık. Personel ihtiyacını da tamamlayarak yatırımımıza karar verdik. Yaptığımız tespitlerde makine teknolojileri atıl, eski olduğunu tespit ettik. Şu anda zarar etmeyen kar eden bir tesis haline geldik” diye konuştu.

“5 MİLYON TL YATIRIM YAPILDI”

Başkan Özcan şu bilgileri verdi: “3 milyon liraya yakın makine modernizasyonu yaptık, 2 Milyon Lira civarında da fabrikamız içerisinde modernizasyon ve ek bina yatırımızla birlikte toplamda 5 milyon TL’lik yatırımla fabrikamız şu anda su piyasasında rekabet edebilir bir hal almış durumda. İnşallah buradaki kazandığımız değerlerle Niksarlı hemşerilerime ait olan bu fabrikadan kazandığımız değerlerle Niksar’ımıza hizmet etme şansını yakalayacağız. Her ay 50-60 bin lira zarar eden bir tesisi bugünkü konumla zarardan kurtarmamız sadece benim hemşerilerime üreteceğim ayda 60-70 bin TL’lik hizmet demektir. İnşallah bayi ağlarımızla birlikte çok daha karlı bir işletme haline geleceğimiz günler yakındır.”

Daha sonra konuşan Kaymakam Selami Kapankaya ise ilçede göreve yeni başlamasına rağmen Niksar Ayvaz Suyu’nun adını sıklıkça duyduğunu ve önemli bir su olduğunu ifade ederek “Bugün yapılan yatırımla belli bir kapasitedeki eskimiş bir teknoloji yenilenmiş. Niksar’ın en önemli coğrafik işareti olan Ayvaz Suyumuz daha iyi ve güzel şartlarda hem Niksarlıların hem de bütün ülkemizin hizmetine sunulacak. Kaynak suyu sektörü gerçekten ülkemizde gün geçtikçe ilerliyor ve önem kazanıyor. Özellikle Ayvaz Suyu tarzındaki kaynaklarımız maalesef değişik faktörlerle azalmakta. Kaynak suyunun bunun ne kadar arandığının sorulduğunun değerini iyi bilen bir insanım. Bugün yapılan yatırım gerçekten çok önemli” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Ali Canbolat tarafından dua edilip kurdele kesimi yapıldı. Daha sonra protokol ve beraberindekiler fabrikayı gezerek yetkililerden bilgiler aldı.

Düzenlenen açılışa Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan ve eşi Mukadder Özcan, Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, Niksar Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Dönmezoğlu ile eşi Arzu Dönmezoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Eraslan, Niksar Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Esra Şöhretoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Facebook'ta Paylaş

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Facebook Sayfamız

Facebook Sayfamız

Facebook Sayfamız

Son Mesajlar

 • Görüntülenecek mesaj yok
 • niksar 360

  Mekke Canlı Yayın

  forum

  Albümden Resimler

  
  Halil Kılıç - Nazmi AKÇA
  Halil Kılıç - Nazmi AK...

  Giriş Yap

  mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
  mod_vvisit_counterBugün495
  mod_vvisit_counterDün1847
  mod_vvisit_counterBu Hafta4041
  mod_vvisit_counterBu Ay17987
  mod_vvisit_counterToplam16728603

  Şu anda 55 ziyaretçi online.
  Facebook Sayfamız

  Niksar Hava Durumu

  Niksar  

  Facebook Sayfamız