21 Ocak 2019, Pazartesi
   
Yazı Boyutu

Niksar, İzmir Fuarında Görücüye Çıktı

izmir fuar

“Travel Turkey İzmir” ve “Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi” ülkenin en büyük fuarcılık tesisi Fuar İzmir'de aynı anda açıldı. Düzenlenen fuarda yer alan Niksar Belediye açtığı stant büyük ilgi görüyor.

Fuarda Tokat ekibi tüm ilçeleriyle yer alırken Niksar standı büyük ilgi gördü. Törene ev sahibi Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun yanı sıra, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Tokat Valisi Cevdet Can, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, valiler, milletvekilleri, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, siyaset ve iş dünyasının temsilcileri katıldı.

Tokatlı hemşehrimiz İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, açılış törenindeki konuşmasına, kentte fuarcılığın gelişmesi için yaptıkları çalışmaları anlatarak başladı. Başkan Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 400 milyon liralık yatırımla tek başına gerçekleştirdiği Fuar İzmir'in, kentin, bölgenin ve ülkenin kalkınması adına önem taşıdığını dile getirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, henüz bakanlığının ilk günlerindeki fuara, davetlerini geri çevirmeyerek katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'a da teşekkür etti. Göreve geldikleri günden bu yana kentin kalkınması için çalıştıklarını dile getiren Başkan Aziz Kocaoğlu şöyle devam etti: “Kent merkezindeki 270 hektarlık tarihi alanı ayağa kaldırmak üzere hummalı bir çalışma içindeyiz. Sadece 350 milyon TL kamulaştırma yaptık. Fuarcılık ve kongreciliğin teşviki konusunda, fuar altyapısını bitirdik. Şimdi kongre merkezi için ihaleye çıkma hazırlığındayız. Foça, Symrna, Teos, Urla, Klaros, Yeşilova Höyüğü kazılarına İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak destek oluyoruz. Organik tarımı, üreticiyi destekliyoruz. Çağdaş ulaşım sistemlerinin kurulması için yatırımlarımızı sürdürüyoruz."

Konuşmaların ardından kurdelenin kesilmesiyle "Travel Turkey İzmir" ve "Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi" başladı. "Travel Turkey İzmir" 10-13 Aralık, "Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi" ise 10-12 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.

Düzenlenen fuarda Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan tek tek il ve ilçe stantlarını gezdi. İzmir Niksarlılar Derneği Başkanı Turan Özmet ve yönetim kurulu üyeleri, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan'ı yalnız bırakmadılar.

13 Aralık 2015 Pazar günü sona erecek fuarda, Türkiye'nin yanı sıra ABD, Almanya, Arjantin, Bosna Hersek, Bulgaristan, Çin, Fas, Fransa, Gana, Güney Kore, Gürcistan, Hindistan, Hong Kong, İran, İsrail, İspanya, İtalya, Karadağ, Kosova, Namibya, Özbekistan, Polonya, Portekiz, Sırbistan, Sri Lanka, Venezuela, Yunanistan, Zambiya, Zimbabwe'nin çeşitli turizm firma ve kuruluşları katılımcı olarak tanıtım yapacak.

Her yıl katılımcı sayısını katlayarak artıran Travel Turkey İzmir - 9. Turizm Fuar ve Kongresi bu yıl 31 ülke ve 55 destinasyon olmak üzere 1000'den fazla firmanın katılımıyla rekor düzeye ulaştı. Geçtiğimiz yıl 30 ülkeden 902 firma yer almıştı. Bu yıl ilk kez Fuar İzmir'de düzenlenecek olan Travel Turkey İzmir Fuarı, geçtiğimiz yıla göre metrajını ikiye katladı. Geçen yıl net 10 bin metrekare alanda organize edilen fuar, bu yıl net olarak 20 bin metrekare alanda düzenleniyor.

Kaynak: Niksar Danişmend

Facebook'ta Paylaş

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Facebook Sayfamız

Giriş Yap

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün5
mod_vvisit_counterDün1603
mod_vvisit_counterBu Hafta1608
mod_vvisit_counterBu Ay33082
mod_vvisit_counterToplam16836871

Şu anda 34 ziyaretçi online.
Facebook Sayfamız

Niksar Hava Durumu

Niksar  

Facebook Sayfamız