18 Ocak 2018, Perşembe
   
Yazı Boyutu

Ayvaz Suyu Dünyada İkinci Sırada

ayvazsuyu ozdilek

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Ayvaz Su İşletmesinde yaptığı açıklamada; “Ayvaz Suyu kalite sıralamasında dünyanın ikinci suyudur” dedi.

Kalitesi ve lezzeti ile Evliya Çelebi’nin meşhur Seyahatnamesinde; “Şehrin kıble tarafı dışında, haylice mesafede güzel ve küçük binalı bir ılıca vardır. Suyu çok faydalıdır. Gayet güzel ve lezzetli hayat suyudur. Birçok hastalığa faydalı olduğundan dört taraftaki memleketlerden Temmuz’da biraya nice bin aile gelip tedavi için yıkanırlar, suyundan içip memleketlerine dönerler. Meşhur ve güzel bir ılıcadır” sözleri ile bahsettiği Ayvaz Suyu yatırımlar ile büyümeye devam ediyor.

 Son olarak bardak makinesi yatırımı ile kapasitesi iki katına çıkarılan Ayvaz Su İşletmesinde açıklamalarda bulunan Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan; “İlçemizin ve ülkemizin 1400 yıllık şifa kaynağı olan Ayvaz Suyumuzu tüm sofralara ulaştırmak için gerekli ne çalışma varsa yapıyoruz. Dünyada kalite olarak ikinci suyuna sahibiz. Geçmişte ilçe ve ülke ekonomisine büyük kazançlar getiren Ayvaz Suyumuzu kalkındırmak adına çalışmalarımız ve yatırımlarımız sürecek” dedi.

Facebook'ta Paylaş

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Facebook Sayfamız

Facebook Sayfamız

Facebook Sayfamız

Son Mesajlar

 • Görüntülenecek mesaj yok
 • niksar 360

  Mekke Canlı Yayın

  forum

  Albümden Resimler

  
  Hüseyingazi Köyü Okul
  Hüseyingazi Köyü Okul

  Giriş Yap

  mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
  mod_vvisit_counterBugün202
  mod_vvisit_counterDün1202
  mod_vvisit_counterBu Hafta4376
  mod_vvisit_counterBu Ay33964
  mod_vvisit_counterToplam16176607

  Şu anda 49 ziyaretçi online.
  Facebook Sayfamız

  Niksar Hava Durumu

  Niksar  

  Facebook Sayfamız