14 Kasım 2018, Çarşamba
   
Yazı Boyutu

Türkmen Kardeşlerimize Yardım Tırları Dualarla Yola Çıktı

niksar yardim

NİKSARIMIZIN YARDIM TIR’LARI DUALARLA YOLA ÇIKTI

AK Parti Genel Merkez, Sosyal İşler Başkanlığınca ülke genelinde düzenlenen, Bayırbucaklı Türkmen Kardeşlerimize Yardım Kampanyasına Niksar’da ilgi yoğun oldu. Niksar İlçe Başkanlığının organizesinde gerçekleştirilen kampanyaya, partili-partisiz tüm Niksarlı gönlünü açtı, elinden gelen desteği gösterdi. Kısa süreli kampanyada, üç TIR dolusu, kuru gıda, un, soba, battaniye, giyecek ve muhtelif yardım malzemeleri toplandı.

Kaymakamımız Sayın Selami Kapankaya’nın, Niksar dışında olduklarından katılamadıkları ve gece geç saatlerde düzenlenen uğurlama törenine; İlçe Emniyet Müdürü Zeki Akyol, AK Parti Niksar İlçe Başkanı Mustafa Eraslan, İlçe Müftüsü Ali Canpolat, daire amirleri, İlçe Ana Kademe ve Gençlik Kolları ve halkımız iştirak ettiler. İlçe Müftüsü Ali Canpolat’ın yaptığı anlamlı duadan sonra yola çıkan TIR’lar, Tokat İl Yardım konvoyuna katılmak üzere Tokat’a gittiler. Sabah saatlerinde ise tüm ilçelerden bir araya gelen Tokat İl yardım konvoyu Bayırbucak’a doğru yola çıktı.

Niksar yardım konvoyunun hareketinden sonra İlçe Başkanı Mustafa Eraslan yaptığı açıklamada, “Genel Merkezimizin organize ettiği, yardım kampanyamıza katılarak; Esed’in ve Esed’e destek veren uluslar arası şer ittifakının zulmü altındaki Türkmen kardeşlerimizin çığlığına ses veren değerli Niksarlı hemşerilerime yürekten teşekkür ediyorum. Niksarlı, insani konular gündeme geldiğinde, hiçbir görüş ve düşünce ayrımı gözetmeden gönlünü, elini açar ve ne gerekiyorsa yapar. Bu Niksarlımızın tarihten gelen övünülesi karakteridir. Ayrıca, yardımın toplanmasında, depolanmasında, yüklenmesinde fedakarca koşuşturan; Ana Kademe Yönetim Kurulu Üyelerimize, Kadın ve Gençlik Kollarımızın Başkanlarına ve Yönetim Kurulu Üyelerine, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel ve Belediye Meclisi Üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. Sivil Toplum Kuruluşlarımızın Başkanları ve Yönetimleri, Yerel Basınımız bizlere sonsuz destek verdiler, kendilerine teşekkür ediyorum. Bu vesileyle; Suriye’de tepelerine varil bombaları yağdırılan Bayırbucaklı Türkmen kardeşlerimize, masum Halepli, Hamalı kardeşlerimize Rabbimizden yardımlar niyaz ediyorum,” dedi.

Haber: Abdullah YILDIZ

niksar yardim2

niksar yardim1

 

Facebook'ta Paylaş

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Facebook Sayfamız

Giriş Yap

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün533
mod_vvisit_counterDün1847
mod_vvisit_counterBu Hafta4079
mod_vvisit_counterBu Ay18025
mod_vvisit_counterToplam16728641

Şu anda 29 ziyaretçi online.
Facebook Sayfamız

Niksar Hava Durumu

Niksar  

Facebook Sayfamız