24 Mayıs 2018, Perşembe
   
Yazı Boyutu

Nik-Konut Üyelikleri Başladı

Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda Niksar Belediyesi Nik - Konut İşletmesi proje kapsamında inşa edilecek konutlar için ilk kazma vurulmuştu.

Bahçelievler Mahallesi 1. Etap Konutlarının yanına yapılacak olan konutlar 3 blok ve 60 adet daireden oluşuyor. Niksar Belediyesi'ne ait iki kepçe katılımcıların alkışlarıyla ilk kazmayı vurdu.

Niksar Belediyesi Nik-Konut İşletmesi 3 Blok 60 adet dairelik konutların özellikleri şöyle; her bir dairenin brüt alanı 140 m2, net kullanım alanı 115.43 m2, 3+1 daire tipi, 3 adet yatak odası, 1 adet salon, 1 adet mutfak, 1 adet kiler, 2 adet balkon, WC ve Banyo, 1 adet kapıcı dairesi, Asansör, dış cephe yalıtımlı olarak projelendirilmiştir.

nikkonutNiksar Belediyesi tarafından yapılacak olan 60 dairelik konut inşaatı üyelik şartnamesi ise basına dağıtıldı. Niksar Belediye Başkanlığının basına dağıttığı üyelik şartnamesini aynen yayınlıyoruz;

NİKSAR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPILACAK OLAN 60 DAİRELİK KONUT İNŞAATI ÜYELİK ŞARTNAMESİ

1-      Konutlarımız İlçemiz Bahçelievler Mahallesi 1.Etap Toki mevkiinde 78 ada 187 parsel üzerine 3 blok halinde yapılacak olup, her blokta 20 adet konut bulunacaktır.

2-      Konutlarımız 60+1 Toplam 61 konut olarak yapılacak 60 adet konut üyelerimize tahsis edilecek olup, 1 konut ise kapıcı dairesi olarak yapılacaktır.

3-      Konut sahibi olmak isteyen tüm vatandaşlarımız üye olabilirler.

4-      Vatandaşlarımızın yapılacak konutlara üye olabilmeleri için 02 Temmuz 2010 tarihi mesai bitimine kadar vereceğimiz banka hesabına 3.000,00 TL ön kayıt parası yatırarak banka dekontunun tarafımıza getirmeleri gerekmektedir.

5-      Yapılacak konut sayısından fazla talep olduğu takdirde 9 Temmuz 2010 tarihinde Noter huzurunda çekiliş yapılarak gerçek konut sahipleri belirlenecek, kurada hak sahibi olamayan üyelerimizin 3.000,00 TL faizsiz olarak geri iade edilecektir.

6-      Noter çekilişi ile belirlenen kesin konut sahipleri çekiliş gününü takip eden 15 gün içerisinde yatırdıkları 3.000,00 TL ‘yi 20.000,00 TL’ye tamamlayarak banka dekontunun bir suretini ve kimlik fotokopileri tarafımıza teslim edilecektir.

7-      Verilen süre içerisinde peşinat bedellerini yatırmayan üyelerimizin üyelik hakları iptal edilecek olup, yerine yeni üyeler kabul edilecektir.

8-      Üyelerimiz ödedikleri 20.000,00 TL peşinattan sonraki kalan borçlarını tarafımızdan belirlenen banka şubesinden konut kredisi kullanacaklardır.

9-      Banka kredisini daha az miktarda kullanmak isteyen üyelerimiz peşinatlarını 20.000,00 TL ‘den fazla yatırabilir, veya hiç kredi kullanmak istemeyen üyelerimiz konutlarını peşin ödeme yaparak alabilirler.

10-  Banka kredisi kullanacak olan üyelerimizin bazı sebeplerden dolayı banka kredileri onaylanmaz ise konut bedelini tarafımıza peşin olarak ödeyecek veya üyelik hakkı iptal edilecektir.

11-  Her bir konut bedeli ortalama 75.000,00 TL olarak belirlenmiştir.

12-  Şerefiye bedeli alınacak konutlar daha sonra belirlenerek bu konuta sahip üyelerimizden şerefiye bedelleri ayrıca alınacaktır.

13-  Konut sahibi olan  üyelerimizin hangi bağımsız bölümün (dairenin) sahibi olacakları noter huzurunda kura çekilerek belirlenecektir.

14-  Üyelerimize konutları anahtar teslimi yapılacak olup, alt yapısı,otopark,çocuk oyun parkı ve çevre düzenlemesi yapılmak şartı ile 2 yıl içinde teslim edilecektir.

15-  Konutlarımıza hane halkı adına kendi, eşi, velayeti altındaki çocukları adına tek bir başvuruda bulunabilir. Birden çok başvuruda bulunduğu tesbit edilmesi durumunda tüm konut hakları iptal edilecektir.

16-   Konut sahibi olan üyelerimiz konutlarının tapu işlemleri bitmeden ikinci bir şahsa devir edemez.

17-  Konutların su,elektrik abonelik ücretleri ve kat irtifakı, kat mülkiyeti, ve tapu masrafları üyelerimiz tarafından karşılanacaktır.

18-  Taraflar arasındaki anlaşmazlıklarda Niksar Mahkemeleri yetkilidir.

 

Yukarıda 18 maddeden oluşan konut üyelik şartnamesini okudum, tüm şartlara uyacağımı kabul ve taahhüt ediyorum.       ……./……/2010 

                                                                                                                        İMZA 

 

Başvuru No          : …………………………………………………………………………

T.C. Kimlik No    : ………………………………………………………………………..

Adı Soyadı           : ………………………………………………………………………

İkametgah Adresi :…………………………………………………………………………

Telefon           (İş): ………………… Ev:  ………………….  Cep: …………………….. 

 

Şube                   : ŞEKERBANK (Niksar Şubesi)

Banka Hesap No: 360 60545

nikkonut

NİK-KONUT ÜYELİK ŞARTNAMESİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Facebook'ta Paylaş

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Facebook Sayfamız

Giriş Yap

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün243
mod_vvisit_counterDün1264
mod_vvisit_counterBu Hafta3988
mod_vvisit_counterBu Ay33847
mod_vvisit_counterToplam16468473

Şu anda 44 ziyaretçi online.
Facebook Sayfamız

Niksar Hava Durumu

Niksar  

Facebook Sayfamız